- Начало
- ДПЛУИ Свети Врач
ДПЛУИ Свети Врач
ДПЛУИ Свети Врач извършва 24-часово медицинско обслужване и ежедневни грижи, организиране на свободното време, избор на подходяща арт и трудотерапия за пълнолетни лица с умствена изостаналост в дом в град Пловдив.
Ул. Свети Врач №2
в началото на жк Тракия, зад блок 4
Ежедневни грижи за пълнолетни лица с умствена изостаналост в Пловдив
Домът за пълнолетни лица с умствена изостаналост Свети Врач е разположен в град Пловдив. Домът е държавен и е създаден през 1956 година. Първоначално е бил дом за възрастни с умствена изоставеност, впоследствие е имало център за временно настаняване.
На домуващите се осигурява:
- много добра битова обстановка и сигурност;
- диетично хранене, съобразено с медицинско лице;
- санитарно-хигиенно обслужване;
- медицински грижи и денонощно наблюдение;
- обучение и развитие на културата;
- трудотерапия и арт терапия, като част от организиране на свободното време.
Към момента капацитетът на ДПЛУИ Свети Врач е за 48 човека ( мъже ). Домът частично се обновява като се правят частични ремонти. ДПЛУИ Свети Врач разполага с:
- 11 спални помещения;
- 3 занимални;
- рехабилитационен кабинет;
- кабинет за психотерапия;
- 2 медицински кабинета;
- административна част;
- отопление с климатици.
Екипът на ДПЛУИ Свети Врач редовно организира спортни мероприятия, тържества за рождени дни и други поводи. Домът разполага с обширен двор с беседки, сглобяем плувен басейн, тенис маса, игрище за футбол с баскетболен кош.
Пълнолетните лица, които желаят да ползват социални услуги делегирана от държавата дейност, подават писмено Заявление до директора на Дирекция "Социално подпомагане" по настоящ адрес.
За повече информация посетете: http://www.asp.government.bg/socialni-uslugi-delegirani-ot-d-rzavata-dejnosti.
Към заявлението се прилагат следните документи:
- документ за самоличност (за справка);
- медицинско удостоверение от личния лекар за общо здравословно състояние;
- медицинска характеристика от лекар-психиатър;
- копие на експертно решение на ТЕЛК/НЕЛК (ако има такова);
- копие на медицински протокол на ЛКК - задължително се изисква в случаите, когато в медицинските документи е установена деменция от какъвто и да е тип, които не са посочени в ЕР на ТЕЛК (ако има такова);
- копие на съдебно решение за поставяне под запрещение (ако лицето е поставено под запрещение);
- декларация по чл. 4, ал. 1, т. 2 от Закона за защита на личните данни;
- копие на удостоверение от Органа по настойничество и попечителство (ако лицето е поставено под запрещение);
- становище от настойника/попечителя (ако лицето е поставено под запрещение). Становището следва да съдържа информация относно възможностите за полагане на грижи за лицето в домашна среда. При невъзможност на настойника/попечителя да се грижи за лицето, поставено под запрещение, трябва да се посочат ограниченията и причините, възпрепятстващи предоставянето на подкрепа. Ако към заявлението не е приложено становище от настойника/попечителя, директорът на Дирекция "Социално подпомагане", до който е отправено заявлението, го изисква писмено от настойника/попечителя.
02 935 05 50 – "Горещ" телефон – в помощ на гражданите за консултации и справки
Автор: Андриана Драмбозова
- 24-часово обслужванеДПЛУИ Свети Врач извършва 24-часово обслужване на пълнолетни лица с умствена изостаналост ( мъже ).
- Медицинско обслужванеДПЛУИ Свети Врач извършва медицинско обслужване на пълнолетни лица с умствена изостаналост в град Пловдив.
- Свободно времеДПЛУИ Свети Врач предоставя възможност за организиране свободно време на пълнолетни лица с умствена изостаналост в град Пловдив.
- ТрудотерапияДПЛУИ Свети Врач извършва избор на подходяща трудотерапия за пълнолетни лица с умствена изостаналост в град Пловдив.
- Арт терапияДПЛУИ Свети Врач предоставя възможност за арт терапия за пълнолетни лица с умствена изостаналост в град Пловдив.
В Свети Врач е чисто и има обширен двор с възможност за развлечения.