В Спортно училище Сандански се извършва обучение на ученици по спортна дисциплина карате.

Спортно училище гр. Сандански - Infocall.bg
Моля, попълнете на кирилица!
Карате

Ученици от различни класове се обучават и състезават в спорта карате. Печелят призови места в национални и световни състезания. Треньор е Костадин Чепандов.

На 09.11.2014 г. завърши и последното състезание за годината от спортния календар на Българска Федерация Шотокан Карате - До. В турнира участваха над 180 състезатели от България, Грузия, Сирия и Англия.

В общата класация по медали за МТ "Шисейкан", Клуба за Източни Бойни Изкуства "Спартак", град Сандански се класира на 5-то място с 5 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала от 14-те представители на отбора участвали в състезанието.

• 1. Димитър Велков

При юноши младша възраст, състезателя на клуба от секцията в Струмяни и ученик в Спортното училище, Никола Петров завоюва сребърен медал в дисциплина "IJKA Kata". При девойките с бронз се окичи Екатерина Щърбова, също ученичка в нашето училище, в дисциплина "Шотокан Ката". Кристина Аврамова стана 4-та в IJKA Ката.